Электронная библиотека Веда
Цели библиотеки
Скачать бесплатно
Доставка литературы
Доставка диссертаций
Размещение литературы
Контактные данные
Я ищу:
Библиотечный каталог авторефератов Украины

Вы находитесь:
Авторефераты диссертаций Украины
Технические науки
Геологоразведочные работы

Содержание текущего раздела:
Обгрунтування параметрів способу підвищення стійкості підготовчих виробок з підошвою, що здимається, у зоні впливу очисних робіт 2004

Источник: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.14 / С.П. Лозовський; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Аннотация: Установлено закономірності зміни напружено-деформованого стану (НДС) породного масиву поблизу відпрацьованого простору лави, що мають місце у разі послідовного застосування комплексу заходів для захисту підготовчої виробки від негативного впливу гірського тиску за умов здимання порід підошви. На підставі результатів візуальних та інструментальних спостережень за проявами гірського тиску у підготовчих виробках шахти "Комсомолець Донбасу", а також математичного моделювання встановлено, що за розглянутих гірничо-геологічних умов зниження стійкості виробок обумовлено інтенсивним підняттям підошви, що дало змогу розробити новий спосіб захисту підготовчої виробки. З використанням фізичного та математичного моделювання деформаційних процесів навколо сполучення лави та штреку встановлено закономірності зміни НДС масиву залежно від характеристик засобів захисту та визначено раціональні параметри нового комплексного способу запобігання негативному впливу гірського тиску у зоні здійснення очисних робіт.© Научная электронная библиотека «Веда», 2003-2013.
info@lib.ua-ru.net